JUKI MO-1000

Nový overlock JUKI se představuje s designem budoucnosti, který je však spjat s perfektní funkčností stroje. Nic nebude náhodou.
Šití s overlockem Vám má dělat radost a práce s ním musí jít pěkně od ruky. To vše naplňuje nový overlock JUKI MO-1000 s jednoduchostí, díky technickým inovacím, které Vám to umožní. Můžete ho využívat při svých volných chvílích, pro profesionální módní navrhování, při úpravách dekorací Vaší domácnosti nebo například při šití pružných materiálů u sportovního oblečení, třepícího se dětského oblečení i opravách dalších věcí z Vašeho šatníku – JUKI MO-1000 Vám naplní potřebná očekávání. Overlock JUKI MO-1000 nabízí velké množství overlockových stehů a to 2/3/4 nitné stehy. Absolutní novinka je jeho nový “Systém snadného navlékání“. Již žádné obtížné a dlouho trvající navlékání. S novým „Systémem snadného navlékání“ se navlékání spodních smyčkovačů stane dětskou hrou. Pomocí jednoduchého vložení nitě do navlékacího otvoru a stisknutím tlačítka se niť sama navleče navlékací dráhou daného smyčkovače až za poslední navlékací očko ve smyčkovači.

Nové LED – osvětlení Vám Vaši šicí plochu tak dobře osvětlí, že konečně budete moci šít v jakoukoli denní dobu bez jakýchkoli problémů. Více možností Vám nabídne velký prostor mezi jehlami a stehovou deskou.

Bavte se z inovací při šití s novým Ovelockem Juki Mo-1000 .

Ovládání

Overlock JUKI MO-1000 má všechny důležité ovládací části pohodlně přístupné na vnější straně. Pohodlí, které si nebudete chtít nechat ujít.

Vzdálenost mezi stehovou deskou - jehelním krytem

Více svobody v prostoru pro overlock! S výškou prostoru 72,4 mm mezi jehelním krytem a stehovou deskou máte mnoho prostoru navíc pro Vaše šicí projekty!

Konvertor pro šití s úsporou jedné nitě

Konvertor umožňuje šít dvounitné nebo tří nitné stehy. U JUKI MO-1000 je konvertor stále připraven pro Vaše potřeby. Jednoduše jej zapojíte zatažením vlevo nebo vypojíte odtažením vpravo. Už jej nemusíte nikde hledat, konvertor je stále u připraven na pravém smyčkovači.

LED osvětlení

LED osvětlení na Vašem JUKI MO-1000 osvítí Vaší šicí plochu optimálně, takže můžete vždy šít bez ohledu na světelné podmínky. LED osvětlení zajišťuje dobře osvětlenou šicí plochu a tím optimální viditelnost při šití! LED osvětlení není horké ani po dlouhém používání a zaručuje nízkou spotřebu a dlouhou životnost.

Automatický navlékač nitě pro obě jehly

Tato jednoduchá funkce navlékání jehly je lehká jako vánek. Zatáhněte navlékač dolů a položte niť před jehlu. Navlékač protáhne niť do ouška jehly. Obě jehly jsou díky této technice snadno a rychle navlečeny - komfortní práce s jehlou a nití.

Koš na odstřižky

Coverlock JUKI MO-1000 má v základní výbavě velmi užitečný koš na odstřižky. Během šití overlockového stehu se zapnutým ořezem odpadají zbytky nití, látek do koše na odstřižky a tak může zůstat Vaše šicí pracoviště čisté. Koš je v pracovní poloze nasazen na stroji, ale v případě, že jej budete chtít vysypat, velmi jednoduše jej sejmete a vysypete. Je to velmi jednoduché a praktické. Je to pohodlí, které stojí za to.

Systém snadného navlékání

S novou pomocí vzduchového Systému snadného navlečení je navlečení nití do smyčkovačů dětskou hrou. Stisknete tlačítko a jako mávnutím kouzelného proutku vystřelí niť určenou dráhou skrz smyčkovače tak dokonale, že je v mžiku navlečena celou svojí drahou včetně skrz očka smyčkovače. Často pracné a komplikované ruční navlékání stroje do jednotlivých vodičů je minulostí!
Navlečení je neuvěřitelně rychlé a jednoduché. Tím máte opět více času.

Diferenciální podávání

Kolikrát jste se již při šití setkali s problémy při šití pružných, elastických látek, které se při šití ve švu nakrabatí nebo roztáhnou. Použití diferenciálního podávání u overlocku MO-1000 zaručuje optimální systém podávání zajištěný dvěma nezávislými podavači. Tento systém podávání Vám zaručí optimální nastavení pro daný typ látky, který zabrání nakrabacení nebo roztažení látky ve švu.
Naopak, pokud chcete látku ozdobit například řasením, docílíte toho pomocí diferenciálního podávání.

Horní a spodní ořezový nůž

Pro kvalitní a čistý ořez látek i nití při šití. Velmi silný ořezový systém Vám zajišťuje souvislý a snadný ořez tenkých i velmi silných látek. Tento silný systém oceníte při Vašem šití, kdy docílíte čistý a přesný ořez.

Vypojení horního ořezového nože

Pokud potřebujete více prostoru pro šití bez ořezu, je jednoduché vypojit horní nůž tak, aby Vám to umožnil.

Šířka ořezu

Chcete-li šít širší nebo užší švy? S Vaším MO-1000 stačí použít nastavení šířky ořezu. Stupnice Vám pomůže najít správnou šířkou ořezu. Veškeré nastavení je přístupné pohodlně z vnější strany.

Nastavitelná délka stehu

Delší nebo hustší steh můžete snadno nastavit na Vašem overlocku JUKI MO-1000. Pohodlné ovládání otočným knoflíkem naleznete na pravé straně. Délku stehu plynule nastavíte v rozmezí 1 – 4mm.

Nastavení napětí všech nití

Správné nastavení napětí nití je velmi důležitá věc. U overlocku MO-735 si můžete velmi přesně nastavit požadované jednotlivé napětí každé niti pro Vaše šití. Na každém napětí máte zvýrazněno základní nastavení, takže se nemusíte bát, vždy si můžete nastavit zpět základní, tovární nastavení.

Rolovaný lem

Nyní vytvoříte snadno a rychle díky vestavěnému ovládání. Není nutné měnit přítlačnou patku ani stehovou desku. Vytáhněte levou jehlu a můžete šít.

Systém snadné výměny patky Snap-on

Tento systém Vám umožní snadno a jednoduše vyměnit u Vašeho overlocku MO-1000 jednu patku za druhou. Mimo to můžete díky multifunkční patce nejen šít běžný začišťovací steh (overlock), ale také můžete přišívat pásky, gumičky a využívat další možnosti z palety šicí kreativity.
Povolte uzdu své kreativitě!

Zásobník na příslušenství

Obávané hledání potřebného příslušenství u overlocku JUKI MO-1000 je u konce. Vše je velmi dobře seřazeno a má své pevné místo.

Proměnná vzdálenost jehly od ořezového nože

V případě potřeby můžete velmi jednoduše jedním přepínačem zapojit nebo vypojit horní ořezový nůž. V případě aktivního horního ořezového nože můžete plynule měnit šířku ořezu a v případě vypojení horního ořezového nože, se horní nůž zcela neschová a slouží Vám jako pomocné vodítko pro Vaše šití a samozřejmě si takto opět můžete plynule měnit vzdálenost od jehly, přesně podle Vašich požadavků.

JUKI ECO PRODUCTS

Overlock MO-1000 je ekologický výrobek splňující směrnici JUKI ECO PRODUCTS.
Šicí stroj splňuje směrnici JUKI ECO PRODUCTS společnosti JUKI Group o používání nebezpečných látek. Tato směrnice je přísnější než Směrnice RoHS.

29.990,- Kč
Technické parametry
počet jehel
1-2 jehly
počet nití
2/3/4 nitě
Délka stehu
1 - 4 mm
Diferenciální podávání
ano
Šířka stehu obnitkovacího stehu
max. 9mm
- levá jehla 5 - 9 mm
- pravá jehla 3 - 7mm
Šířka rolovacího stehu
cca 2mm
Zdvih patky
dvě pozice 5mm a max. 8 mm
Jehly
systém HAx1 SP, síla 75 – 90
Rychlost šití
1500 stehů/min.
Vnější rozměr
(š x v x h) 430 x 650 x 260 mm
Hmotnost samotného stroje
9,0kg